jednota v rozmanitosti
unity in diversity
einigkeit in vielfalt

19 – 28 / 5 / 2017

Aktuality

24. 7. 2017

Po setkání zástupců Úřadu městské části Brno-střed, pořadatele Meeting Brno z.s. a jejich sponzora společnosti Mototechna, se strany domluvily, že výstavu vozů na brněnských náměstích ukončí, a to ve středu. 

23. 7. 2017

V reakci na veřejnou debatu, kterou vzbudila prezentace automobilů společnosti Mototechna v prostoru Meeting Brno Pointu na Moravském náměstí, který vznikl jako součást festivalu Meeting Brno a je dále od 28. 5. do 11. 9. 2017 v rámci „Léta na Moravském náměstí“ provozován Turistickým a informačním centrem města Brna, bychom chtěli uvést následující:

28. 6. 2017

Letošní festival Meeting Brno je úspěšně za námi.

15. 5. 2017

Jedenáctá připomínka vyvedení německojazyčných obyvatel Brna se opět půjde proti směru historického pochodu v symbolice usmíření. Zakončení Pouti smíření se zúčastní primátor města a další osobnosti včetně pamětníků. I letos se v jejím rámci koná workshop pro žáky středních škol z Brna, Německa a Rakouska.

9. 5. 2017

Jedno místo, několik režimů, tisíce lidských osudů. Na Moravském náměstí roste Meeting Brno Point, jedinečná instalace tematizující jeho pohnutou historii.

8. 5. 2017

Vídeň a Brno nespojuje jen severní dráha císaře Ferdinanda, a sdílí mnohem více, než jen jedinečný urbanistický koncept jménem Ringstrasse. Pohledem z Brna nemusí Vídeň být jen připomínkou starých časů, na Dunaji se i dnes děje mnoho inspirativního. A proto je součástí programu letošního Meetingu sekce tří akcí s názvem Intercity Brno-Wien.

25. 4. 2017

Jiří Gruša byl disident, básník a prozaik, překladatel, prezident Mezinárodního PEN klubu, diplomat a prostředník národní a kulturní vzájemnosti. V rámci našeho festivalu si proto v v Moravském zemském muzeu můžete prohlédnout česko-německou výstavu s výstižným názvem Šťastný bezdomovec – Evropan a světoobčan Jiří Gruša.

22. 4. 2017

Dva týdny před startem festivalu otevíráme výstavu jednoho z trojice našich rezidentních umělců, mladého švédského výtvarníka narozeného v Československu a žijícího dnes v Německu.