jednota v rozmanitosti
unity in diversity
einigkeit in vielfalt

19 – 28 / 5 / 2017

Nová literární soutěž oslavuje Brno

Brněnská literární soutěž v psaní povídek, “The 2017 Brno Short Story Writing Contest”, podporovaná Brno Expat Centrem, začala přijímat literární příspěvky jako součást své snahy oslavit město Brno a oživit literární historii moravské metropole.

Simon Mawer, mezinárodně uznávaný autor knihy Skleněný pokoj a mnoha dalších knih bude hvězdným členem poroty. Kniha Skleněný pokoj, která byla nominována na Man Booker Prize, je inspirována vilou Tugendhat. Mendelův trpaslík, další Mawerova kniha, vypráví příběh Gregora Mendela a jeho experimentů s dědičností prizmatem současnosti. "Brnu dlužím hodně a je mi vždy potěšením, když mu mohu něco vrátit," řekl Mawer.

Další členové poroty jsou průřezem místními kulturními ikonami a spisovatelskými nadšenci: Don Sparling, spoluzakladatel Brno Expat Centre a vůdčí osobnost místní expat komunity; Tomáš Kačer, učitel na Katedře anglistiky a amerikanistiky MU a překladatel; Anna Formánková, vedoucí redakce proRe:Views Magazine; a spoluzakladatel soutěže a spoluzakladatel Brno Writers Group, Lee Adams, autor blogu At the Movies pro Brno Expat Centre.

Téma povídek je jednoduché: Brno. Povídky musí být v angličtině, 2500 slov nebo méně, a nějakým způsobem zahrnovat Brno. Má se za to, že pro většinu účastníků nebude angličtina rodným jazykem, možná půjde o jejich první spisovatelský pokus v anglickém jazyce. Všichni účastníci by se měli snažit dodržovat pravidla angličtiny, nicméně pravopis a gramatika nebudou mít zásadní význam pro úspěch. Příspěvky lze zasílat mailem do 30. dubna 2017. Nejlepší povídka vyhraje 6000 Kč, druhé místo dostane 2000 Kč a třetí místo 1000 Kč.

Více informací naleznete na facebookových stránkách soutěže www.facebook.com/brnowritersgroup

(foto mafra)