čas revize  
  revision time
zeit zur revision  

 
 

26/5 – 9/6/2018

Se školou na Pouť smíření

I letos se v rámci Pouti smíření koná dvojjazyčný žurnalistický seminář pro středoškoláky z Brna, Německa a Rakouska. K účasti jsou zvány celé školní třídy i jednotlivci.  

V rámci třídenního workshopu budou účastníci rozděleni do smíšených skupin, ve kterých budou pracovat na dílčích úkolech při přípravě časopisu: budou pořizovat fotoreportáž z Pouti či rozhovor s pamětníkem, psát článek o historickém pozadí vyhnání z Brna anebo o průběhu vypořádávání se s touto kapitolou společné historie. Workshop povede tým lektorů v čele s Alexandrou Mostýn, korespondentka deníku TAZ v České republice.

Pro brněnské účastníky je znalost němčiny sice výhodou, ovšem ne nezbytná. Vedle práce na časopise se žáci společně zúčastní také dalších akcí z programu festivalu Meeting Brno 2018. Meeting Brno zajistí prostory konání a dopravu žáků podél Pouti smíření, a převezme jejich občerstvení po celou dobu konání workshopu. Účast je samozřejmě bezplatná a otevřena nejen celým třídám a skupinám žáků, ale také jednotlivcům.

Průběh workshopu je následující:

Pátek, 1. června  
13:00 společný oběd, zahájení workshopu
15:00 základy žurnalistiky   
19:00 společná večeře

Sobota, 2. června
účast žáků na Pouti smíření se základnou na gymnáziu Vídeňská

Neděle, 3. června  
  9:00 snídaně
10:00-17:00 dopracování textů
18:00/19:00 účast na akcích festivalu Meeting Brno

Na tomto odkaze si můžete stáhnout výsledek workshopu, časopis Na cestě smíření/Auf dem Weg der Versöhnung.

Pro bližší informace či pro přihlášení k účasti kontaktujte organizátora Pouti smíření Jaroslava Ostrčilíka na jaroslav.ostrcilik@meetingbrno.cz.