čas revize  
  revision time
zeit zur revision  

 
 

25/5 – 9/6/2018

Výstava vozů potrvá do středy – Mototechna se domluvila s městem

Po setkání zástupců Úřadu městské části Brno-střed, pořadatele Meeting Brno z.s. a jejich sponzora společnosti Mototechna, se strany domluvily, že výstavu vozů na brněnských náměstích ukončí, a to ve středu. 

„Vážíme si názoru každého obyvatele, a protože všichni chceme pro Brno to nejlepší, rozhodli jsme se, že výstavu ve středu ukončíme. A to i přesto, že jsme se přímo na místě výstavy setkávali s mnoha pozitivními reakcemi," říká Stanislav Gálik, koordinátor výstavy Mototechny. 

„Jsme rádi, že nám společnost vyšla vstříc a reflektovala naše požadavky,” komentuje ukončení výstavy Kateřina Dobešová z ÚMČ Brno-střed.  

To, že se prodejní výstava zánovních automobilů v centru uskutečnila, překvapivě vítají architekti a urbanisté. 

„Dočasná instalace aut na Náměstí Svobody a Moravském náměstí konečně rozproudila masivní celospolečenskou diskusi o způsobu využívání a fungování města. Diskuse předčila naše očekávání a je jasným vodítkem, jak upozornit na jevy, které se v našich městech odehrávají,” říká za architekty Ondřej Chybík. Podle něj se architekti a urbanisté posledních 25 let snaží opětovně otevírat diskusi o kvalitě a významu veřejného prostoru. „Marně. Výsledkem je lhostejnost většinové veřejnosti a prakticky nezájem o ulice, náměstí a parky, minimální snaha se do diskuse zapojit a společenským tlakem pozitivně ovlivnit fungování našich měst. Výsledkem jsou náměstí plná aut a zanedbané parky.  Ulice v centrech našich měst, jsou nyní okupované těmi nejlevnějšími produkty a výlohami polepenými nevkusnými foliemi,” pokračuje Chybík. 

Diskuze nad prodejní výstavou v centru Brna by podle něj měla vyústit ve veřejnou debatu Brňanů, jak by mělo jejich město v budoucnu vypadat. „Stačí se podívat na Dominikánské náměstí, které je aut plné a slouží jako parkoviště. Podle reakcí veřejnosti se dosud zdá, že to nikoho netrápí,” doplnil Chybík. 

První veřejnou diskuzi nad vzhledem centra Brna architekti uspořádají na začátku září na Moravském náměstí. 

 

Kontakt pro novináře:

Ondřej Chybík

Tel: 775 333 911

Mail: chybik@chybik-kristof.com