čas revize  
  revision time
zeit zur revision  

 
 

25/5 – 9/6/2018

Meeting Brno Dětem

2. 6. 2018 - 4. 6. 2018

2/6/2018

14:00

pavilon Morava, BVV

Petr Sís: Zeď

Autor řady oceňovaných knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů se narodil v roce 1949 v Brně. Do USA, kde nyní žije, se dostal v roce 1982 na pozvání výboru olympijských her v Los Angeles, který ho vyzval k natočení animované sportovní znělky na téma veslování. Když se země východního bloku rozhodly olympiádu bojkotovat, Petr Sís neuposlechl příkaz k okamžitému návratu – pracoval právě na videoklipu pro Boba Dylana – a v USA zůstal.

V rámci pořadu představí Petr Sís knihu Zeď s podtitulem Jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Při besedě a promítání obrázků se dětští návštěvníci dozví, jak vypadal život v době komunistické nadvlády v Československu, jak absurdní byla pravidla totalitního režimu a jak závažná je potřeba svobody.

Beseda je vhodná pro děti od 9 let a potrvá zhruba jednu hodinu. Zatímco budou děti s Petrem Sísem, dospělí návštěvníci mohou zhlédnout krátký dokumentární film  Jdi za svým snem. Režie: Jan Eisner (1995, 22 min.).

Pořad se koná ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena.

 

4/6/2018

17:00

Divadlo Polárka, Tučkova 34

TEREZA LEXOVÁ: Prezidenti

Čtyři prezidentští kandidáti. Čtyři pohnuté osudy v osudových chvílích našich moderních dějin. Revoluce. Demokracie. Totalita. Okupace. A zase… Revoluce. Demokracie… Kolo dějin se nepřestává otáčet. Ještěže máme právo volby. Volme!

Dramatická mozaika o tom, jak si Češi otevřeli hubu, aby ji mohli zase sklapnout. Budeme zase držet ústa?

Režie: Vítězslav Větrovec
Hrají: Lubomír Stárek, Vít Piskala, Miroslav Sýkora j.h., Václav Dvořák j.h., Kateřina Francová, Barbora Kocmánková j.h., Monika Okurková j.h., Alfred Texel

Pořad je vhodný pro děti od 11 let.