jednota v rozmanitosti
unity in diversity
einigkeit in vielfalt

19 – 28 / 5 / 2017

DIVADLO FESTE: Schauspiel

Neděle / 21. 5. 2017
20:30 - 22:00
Restaurace Stern, Hilleho 1

Součástí inscenace je pěší exkurze třídou Kapitána Jaroše, celková trasa je zhruba jeden kilometr. Na dvou místech bude možné se posadit.

Brněnské divadelnictví je historicky silně spojeno s dějinami německého divadla. Více než 300 let se v Brně střídaly, míjely a koexistovaly produkce profesionálních i amatérských českých, německých a židovských divadelníků. Druhá světová válka a následně komunistická éra uvrhly do té doby prolínající se  česko-německé kontexty v zapomnění. V site-specific inscenaci nazvané Schauspiel si je však můžete alespoň na chvíli připomenout a oživit. Prostřednictvím skutečného příběhu herce, básníka, novináře a divadelního sekretáře Gustava Bondiho se ocitnete přímo v ruchu meziválečného multikulturního Brna. 

Gustav Bondi působil na počátku století v mnoha rakousko-uherských divadlech, po vzniku Československa se však usadil v Brně a stal se jedním z nejaktivnějších hybatelů místí německé a židovské umělecké komunity. Na základě dokumentů, které dokazují jeho vřelý vztah k představitelům české kulturní scény (mmj. jeho dopisů Masarykovi nebo jeho poslední vůle), vytvořil režisér Jiří Honzírek unikátní inscenaci, během níž diváci poznají nejen Bondiho a jeho rodinu, ale rovněž místa, na nichž se odehrával jejich život. Inscenace bude zahájena v Kabinetu múz, posléze se diváci spolu s herci vydají do brněnských ulic. 

Režie: Jiří Honzírek

Hrají: Kristina Günther-Vieweg, Světlana Kašpárková a Ondřej Jiráček 

Kapacita míst omezena. 
Více informací včetně zakoupení vstupenek na představení: www.divadlofeste.cz