jednota v rozmanitosti
unity in diversity
einigkeit in vielfalt

19 – 28 / 5 / 2017

Procházka židovským Brnem

Neděle / 21. 5. 2017
16:00 - 17:30
Café Placzek, Minoritská 4

K festivalu Meeting Brno patřily už od počátku komentované procházky po místech brněnské historie. Letos k nim z iniciativy grafické designérky Veroniky R. Novákové, spolupracující s historikem Michalem Konečným, spouštíme web s multimediálním obsahem a mluveným slovem ve třech jazycích, aby si čeští i zahraniční zájemci o naši historii mohli místa české, německé a židovské paměti projít v průběhu celého roku i sami. 

U příležitosti spuštění webu, vydání mapy a osazení míst informačními nosiči, které navrhli studenti experimentální tvorby Fakulty architektury VUT v Brně pod vedením Nicol Gale, se setkáme na jednom z míst židovské paměti – v kavárně, kterou provozují potomci rodiny významných brněnských textilních průmyslníků, z níž pocházel i světově proslulý fyzik Georg Placzek. Café Placzek pro tuto příležitost připravilo ochutnávku specialit podle tradičních židovských receptur. 

Po slavnostním zahájení se zájemci v 17:00 vypraví na první komentovanou prohlídku trasy – procházku po stopách židovské historie vedou Michal Doležel a Zuzana Ragulová.    

Setkání se koná ve spolupráci festivalu Meeting Brno s oslavami Česko-německého kulturního jara, vznik stezky podpořil Česko-německý fond budoucnosti.